Blog o Bogu Trójedynym tak bardzo innym, a zarazem bliskim sprawom ludzkim i sprawom tego świata... Blog o Bogu w moim życiu...
LICZNIK ODWIEDZIN:

liczniki na blog onet
WYSZUKIWARKA:
Blog > Komentarze do wpisu

Poślubię cię sobie przez wierność, a poznasz Pana /Oz 2,22/

Łatwo jest dostrzec Chrystusa w eleganckiej kobiecie siedzącej obok nas w kościelnej ławce. Gorzej gdy człowiek siedzący obok nas jest bezdomnym pełnym mieszanki przeróżnych zapachów. Czy zatem można odmówić fizycznej pomocy takiemu człowiekowi tuż po zakończonej Eucharystii, skoro prosi o nią sam Chrystus? Dziś przekonałem się, iż można odmówić pomocy… A może wstydzimy się pomagać, aby uniknąć sformowania będącego tytułem brytyjskiego serialu z Hiacyntą Bukiet w roli głównej – „Co ludzie powiedzą?” Czasem podając dłoń drugiemu człowiekowi staje się cud – cud Miłości. Cuda zaś dzieją się na miarę naszej wiary. Im większa wiara tym bardziej „spektakularne” dokonują się cuda. Dobrym przykładem są bohaterowie dzisiejszej Ewangelii- kobieta cierpiąca na krwotok czy zwierzchnik synagogi Jair. Czy zatem wierzę, że w człowieku tak innym ode mnie obecny jest Chrystus?

Jezus nie jest ofertą czy taryfą w sieci komórkowej – powinien być fundamentem życia każdego chrześcijanina…  Ale dopiero patrząc na świat przez okulary prawa, sprawiedliwości, miłości, miłosierdzia i wierności jestem w stanie rozpoznać Chrystusa w otaczającym świecie. Tylko czy jestem gotowy aby już dziś założyć takie okulary?

„Chryste Królu, niech przyjdzie Królestwo Twoje, przez Maryję!”

poniedziałek, 09 lipca 2012, damian.franciszek

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu: