Blog o Bogu Trójedynym tak bardzo innym, a zarazem bliskim sprawom ludzkim i sprawom tego świata... Blog o Bogu w moim życiu...
LICZNIK ODWIEDZIN:

liczniki na blog onet
WYSZUKIWARKA:
Blog > Komentarze do wpisu

wielkanocne życzenia...

Powoli zbliża się ku końcowi Święte Triduum Paschalne. Dla wielu dzisiejszy dzień jest po prostu Pierwszym Dniem Świąt Wielkanocnych. Jak na święta przystało – składamy sobie życzenia. Tylko czego życzyć bliźniemu z tej okazji? Pakietem standardowym jest: zdrowie, szczęście i pomyślność. Do tych życzeń dołącza się zwykle kolorowe i smaczne pisanki, skaczące zające oraz obfity Lany Poniedziałek. Można się bardziej postarać i skoncentrować się na religijnym wymiarze świąt. Wtedy życzenia będą bardziej nawiązywały do treści przeżywanych podczas Triduum Paschalnego. Nie można więc pominąć „motywu” cierpienia i śmierci, bo w takich okolicznościach dochodzi do zmartwychwstania. W te święta „śmierć zwarła się z życiem”. Składając jednak takie życzenia powstaje ryzyko, że odbiorcą jest osoba, która „świętuje” samo zmartwychwstanie Chrystusa, bez Jego męki i śmierci. Ostatnio osobiście przekonałem się, iż ludzie nie lubią takich życzeń. Wolą słyszeć o obfitym Lanym Poniedziałku, nawet gdy za oknem pada śnieg, a termometr wskazuje temperaturę o wartości ujemnej, niż słuchać o życiu, do którego droga wiedzie przez śmierć. Z drugiej strony łatwo jest mówić o sensie śmierci, gdy w metryce urodzenia ma się datę po Stanie Wojennym. Inaczej na śmierć patrzy ktoś, kogo metryka urodzenia pamięta czasy II wojny światowej. Dlatego nawet podczas składania życzeń trzeba wykazać się wielką rozwagą, gdyż  mając dobre intencje możemy uzyskać efekt odwrotny od zamierzonego.

Mogę więc złożyć Tobie takie życzenia: Święta Wielkiej Nocy uświadamiają nam, iż nie ma życia, zmartwychwstania bez śmierci. Życzę Ci – Drogi Czytelniku Niniejszego Bloga - abyś codziennie umierał dla grzechu i swoich słabości, a tym samym zmartwychwstał dla Chrystusa.

Moje życzenia mogą też mieć treść „bardziej bezpieczną”. Wtedy będą brzmieć tak: Drogi Czytelniku Niniejszego Bloga życzę Ci po prostu wesołych świąt wielkanocnych, a resztę dopowiedz sobie sam.

Którą treść życzeń wybierzesz? Wybór należy teraz tylko do Ciebie…

„Chryste Królu, niech przyjdzie Królestwo Twoje, przez Maryję!”

SEKWENCJA

Niech w święto radosne Paschalnej Ofiary
Składają jej wierni uwielbień swych dary.
Odkupił swe owce Baranek bez skazy,
Pojednał nas z Ojcem i zmył grzechów zmazy.
Śmierć zwarła się z życiem i w boju, o dziwy,
Choć poległ Wódz życia, króluje dziś żywy.
Maryjo, ty powiedz, coś w drodze widziała?
Jam Zmartwychwstałego blask chwały ujrzała.
Żywego już Pana widziałam, grób pusty,
I świadków anielskich, i odzież, i chusty.
Zmartwychwstał już Chrystus, Pan mój i nadzieja,
A miejscem spotkania będzie Galilea.
Wiemy, żeś zmartwychwstał, że ten cud prawdziwy,
O Królu Zwycięzco, bądź nam miłościwy. Amen. Alleluja.

niedziela, 08 kwietnia 2012, damian.franciszek

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu: