Blog o Bogu Trójedynym tak bardzo innym, a zarazem bliskim sprawom ludzkim i sprawom tego świata... Blog o Bogu w moim życiu...
LICZNIK ODWIEDZIN:

liczniki na blog onet
WYSZUKIWARKA:
Blog > Komentarze do wpisu

II Przykazanie Boże

Nie będziesz brał imienia Pana Boga twego nadaremno. Tak natomiast brzmi treść drugiego przykazania Bożego. Podobnie jak pierwsze zwraca uwagę na cnotę religijności oraz bardziej szczegółowo określa nasze posługiwanie się słowem, które jest imieniem Boga. Bezmyślne i lekkomyślne posługiwanie się imieniem Boga, nagminne i machinalne wzywanie Boga w mowie potocznej, lekceważące posługiwanie się imieniem Boga np. w żartach, posługiwanie się Jego imieniem przy złorzeczeniu i przekleństwie, bluźnierstwo (urąganie Bogu i Jego czci) czy krzywoprzysięstwo (rozumiane jako uroczyste przyrzekanie a tym samym banie Boga na świadka swojej prawdomówności) to konkretne przykłady przeciwko drugiemu przykazaniu.

Może czasem warto się zastanowić na słowami, które wypływają z naszych ust?? Jak często używam imienia Syna Człowieczego jako „przecinka” w wypowiadanym zdaniu??

Króluj nam Chryste zawsze i wszędzie…

Część przykładów grzechów przeciwko przytaczanemu przykazaniu zaczerpnięto ze strony

poniedziałek, 06 września 2010, damian.franciszek

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu:
Komentarze
Gość: wierzący, *.128.75.131.static.cdpnetia.pl
2012/08/13 10:05:56
To jest II przykazanie: II. Nie uczynisz sobie obrazu rytego ani żadnej podobizny tego, co jest na niebie w górze i co na ziemi nisko, ani z tych rzeczy, które są w wodach pod ziemią. Nie będziesz się im kłaniał ani służył. Ja jestem Pan, Bóg Twój, mocny, zawistny, karzący nieprawość ojców na synach do trzeciego i czwartego pokolenia tych, którzy mnie nienawidzą, a czyniący miłosierdzie tym tysiącom tym, którzy mnie miłują i strzegą moich przykazań.